Základní informace

Občané měst a obcí jsou v současné době velmi špatně informováni o tom, co se děje v jejich obci či městě. Nevědí, kdy se sváží plasty nebo vyváží popelnice, nejsou si vědomi akcí konajících se v místě, kde žijí, či v blízkém okolí. Špatná informovat o aktuálním dění spěje k tomu, že se lidem v obcích a městech žije špatně a jsou nespokojení. Tento problém však má své řešení, je jím digitální úřední deska, která plně nahradí klasickou úřední desku či informační tabuli, jež často stojí před obecním úřadem nebo u obchodu s potravinami.

Klasické úřední desky plnily svůj úkol v minulosti dobře, až skvěle. Jenže doba se mění, technologie jsou to, co lidé dnes a denně využívají, co jim je blízké, proto je třeba se tomu přizpůsobit, a to si musí starostové měst a obcí uvědomit. Dnes lidé nemají chuť chodit se dívat každý den na úřední desku stojící před obecním úřadem, jestli náhodou není vyvěšen nový plakát, jenž má být pozváním na brzy se konající ples nebo sportovní utkání. Nestíhají už ani hlášení místního rozhlasu, což většinou bývá nesrozumitelná záležitost, díky které se mohou dozvědět o očkování psů v obci, o blížícím se zápisu do školy nebo o jiných zrovna důležitých aktualitách. Digitální úřední desky jsou možnost, jak s občany komunikovat moderní formou, a to neustále a včas.

Digitální úřední deska nabízí neomezený prostor pro sdílení informací a dokumentů

Hlavním problémem klasických úředních desek bylo (a ostatně ještě je), že nabízely jen omezený prostor pro sdělování informací a pro sdílení dokumentů. To u digitální desky nehrozí. Právě digitální úřední deska je synonymem neomezeného, nekonečného prostoru, v němž je možné sdílet informace o počasí nebo o aktuální dopravní situaci ve městě či obci vždy včas, ale také je tu místo na sdílení několika dokumentů, jež potřebují mít občané neustále k dispozici. Na vše je tu dostatek prostoru a místa, není třeba vybírat to nejatraktivnější a nepotřebnější, co občané musí či mají vědět a znát.

Nekonečný prostor pro sdílení dokumentů a sdělování aktualit a informací však není jediný důvod, proč se vyplatí do digitální úřední desky investovat. Digitální úřední desky mají celou řadu dalších výhod.